paździe.17

Chrzest Święty- dzień rodzinny, radosny, cudowny.

dodano: 17 października 2009 przez zebrrra


    Tak bardzo obawiałam się tego dnia, a jest mi przykro, że tak szybko się skończył. To był naprawdę cudowny dzień- jeden z tych, których nie zapomina się do końca życia. Rodzina jest najwspanialszym darem od losu.

   Spóźniliśmy się do kościoła- zawsze punktualni, ale wiecznie spóźniający się na takie uroczystości (na własny ślub też spóźniliśmy się 20 minut, co lekko zaniepokoiło księdza, który wędrował pod kościołem w poszukiwaniu przyszłych małżonków ;) ). Dotarliśmy na miejsce. Kościół był zupełnie pusty, tylko my, Pola i nasze rodziny. Przed ołtarzem stał ksiądz z dłuuuugą czarną brodą. Pola przestraszyła się go i mocno wtuliła się we mnie. Pochlipała w kołnierz mojego płaszcza, porozglądała się i jakoś dotrwaliśmy do końca. Tuż obok kościoła była nasza restauracja- cudowna sala w pięknie przystrojonym stołem. Wszystko w stylu barokowym, dookoła herbaciane róże i porcelanowe lalki. Byłam zaskoczona, bo rezerwowałam tylko stolik w restauracji, a tu taka niespodzianka. Obiad zleciał na rodzinnych wspomnieniach, śmiechach i pogaduszkach o niczym. Miło było znów spotkać się w gronie najbliższych rozsianych po całym świecie. W pewnym momencie wnieśli tort bielusieńki jak śnieg, na którego środku widniał napis: "Chrzest Święty Poli". Kolejna niespodzianka, której zupełnie się nie spodziewałam. W dzisiejszych czasach przepychu "chrzcinowego", bałam się, że to wszystko wypadnie blado i zbyt skromnie. Okazało się, że nie mogłam wymarzyć sobie cudniejszej imprezy Poli. Piękno jednak tkwi w szczegółach i to ludzie decydują o tym jaki będzie dany dzień.

   Pola zasnęła wtulona w swoją przytulankę. Zmęczona całym dniem poczuła pewnie ulgę, że może znów zasnąć w swoim cieplutkim łóżeczku przy dźwięku kołysanki, którą nadal nucę jej każdego wieczora. Usiądę jeszcze na chwilkę, żeby popatrzeć na mój największy skarb, a jutro znowu będziemy się bawić :)
Dodaj do:


Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Odpowiedzi moga dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Nie ma jeszcze komentarzy - wyraź swoją opinię jako pierwszy