sierpień31

Ostatnie dni beztroski

dodano: 31 sierpnia 2017 przez zebrrra


    Słońce potrafi jeszcze zaskoczyć, choć w powietrzu czuć już nadchodzącą jesień. Szczególnie rankiem, gdy siadam przed domem z kubkiem gorącej kawy. Para unosi się w chłodzie powietrza. Widzę przez nią mój ogród szykujący się do odpoczynku. Wśród przekwitłych kwiatów mieczyki niosą radosne wieści, że wkrótce uraczą mnie swoim pięknem. Babcia dała mi sporo cebulek i chyba nawet się nie spodziewała, że będą taką pociechą u schyłku lata.
   Byliśmy dziś w muzeum. Jak zawsze udany pobyt. Trafilismy na warsztaty plastyczne, podczas których Bunio zrobił pajaka na sznurku, a Buba nietoperza. Potem zabrała sie jeszcze za motyla, ale słomiany zapał sprawił, że skończyła szybko, smarując klejem i wysypując garść cekinów, żeby było szybciej. Cała Buba :) Zabrakło nam czasu na zwiedzanie wszystkich sal. Zajrzeliśmy do historii miasta, do mumii, której Pola nadal nie chce oglądać, więc omija szerokim łukiem, do świata dzikich zwierząt i wystawę poświęconą Azji.
   Jak to w nasze wypady- kupiliśmy jakieś drobiazgi na umilenie czasu. Młody wybrał gumkę do wycierania w kształcie Zygzaka (tego autka, na punkcie którego zaczyna szaleć), a młoda zakreślacze w kształcie lakierów do paznokci. Kupiliśmy też latarki, bo obiecałam i "gluty", których szukaliśmy od dawna. Na szczęście wszystko po funciaku, więc żadne bankructwo.
   Jutro rozpoczęcie roku w polskiej szkole internetowej. Zabieramy się do pracy. Tym razem z milionem postanowień poprawy. Będziemy pilnie uczyć się wszystkich wierszy, piosenek i robić WSZYSTKIE prace plastyczne. Tak, Pola sama poprosiła, bym tego dopilnowała. Miniony rok był dobry i świadectwo też bardzo dobre, ale wiadomo, że zawsze może być lepiej :) Angielską szkołę zaczynamy w poniedziałek, więc obowiązków sporo. Do wyprawki (o ile można w ogóle o niej mówić w UK) brakuje jeszcze szkolnej bluzy z logo (zabrakło im rozmiarów) i podkolanówek. Może jutro uda się kupić. A, jeszcze książki do pianina. ZAPOMNIAŁAM! Idę zamawiać, bo nie zasnę :/

 
Dodaj do:


Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Odpowiedzi moga dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Wasze komentarze

zgłoś
enigma10 2 września 2017 enigma10 napisała:

U nas wróciło szaleństwo na "carsy" po filmie - jeszcze niedawno Marek twierdził, że jest "za stary" na gadżety z carsami, po obejrzeniu filmu sam wybierał zeszyty i bloki z Autkami ;)


zgłoś
zebrrra 3 września 2017 zebrrra napisała:

Wygląda na to, że ja sama zaczynam lubić Zygzaka :)